O výstavě

 

TERMÍN: 9.-11. ŘÍJNA 2020

MÍSTO: Technické muzeum Brno, Purkyňova 105, Brno Královo Pole, 621 00

 

Pamatujete si časopis ABC? Pamatujete si, že kromě zajímavého obsahu v něm vycházely i papírové modely? No jistě, že pamatujete. Kdo by aspoň jeden papírový model nezkusil v dětství slepit. A pokud patříte mezi početnou skupinu modelářů, které tento koníček drží dodnes tak jistě o naší výstavě již víte.

A vás ostatní možná překvapí, jak si papírové modelářství dnes stojí v nepřeberné konkurenci možností jak trávit volný čas. Již dlouhé léta u nás působí CPM o.s. (Centrum papírových modelů), které má několik tisíc členů, fanoušků a sympatizantů. A dohromady tvoří komunitu, které se tímto koníčkem velmi aktivně zabývá. Díky nim, se každý rok koná tzv. Papírová liga, což je řada soutěžních výstav, kde se modláři setkávají a navzájem obdivují výsledky svých prací.

Na výstavách lze pak vidět stovky modelů nejrůznějších kategorií, jako jsou automobily, pasová technika, letadla, lodě a také architektura (hrady, zámky, kostely, atp). Rovněž je velmi široká i složitost modelů. Vystavují i junioři s lehčími modely čítající desítky dílů. Na druhé straně jsou k vidění i papírové modely od zkušených modelářů, které obsahují, mimo tisíce dílků mnoho dalších vylepší a takovéto modely jsou pak neuvěřitelně detailní.

A zajímá vás jaký byl loňský ročník? Poslední ročník byl opět výborný a již se těšíme na nás třetí!: http://betexa-magazin.cz/jak-jsme-se-meli-na-vystave-v-brne/

A zajímá vás jaký byl první ročník? Z našeho pohledu se velmi vyvedl, více si můžete přečíst na našem magazínu: http://betexa-magazin.cz/modelarsky-svet-2018/